Yazar Mesaj
<  Hastalık Deneyimleri  ~  Tedavi için Salazopyrin EN-tab kullananlar
Zeze
MesajTarih: Prş Ekm 18, 2007 6:42 pm  Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba;

AS hastası olduğumu öğreneli 20 gün oluyor. Salazopyrin EN-tab ( 3x1 ) kullanıyorum. Ancak mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetlerim çok fazla. Birde karnım davul gibi şişti. İlaca alıştıkça bu yan etkiler azalır mı? yoksa bu böyle devam mı edecek? Deneyimlerinize ihtiyacım var.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
SUUSKAV
MesajTarih: Prş Ekm 18, 2007 9:01 pm  Alıntıyla Cevap Ver

doktorunuzla bu konuyu konuşmanız lazım. bir arkadaşımda da bu sorunlar olmuştu ve ilaç kesilmişti.

serpil..
Başa dön
demiray
MesajTarih: Cmt Ekm 20, 2007 10:43 pm  Alıntıyla Cevap Ver

salazoprin kullandım. 3 yıl kadar
ancak öyle bir rahatsızlık hissetmedim.

yalnız bildiğim kadarıyla salazopryn 3x1 şeklinde alınmıyor.
prospektüsünde var ama ben yine bildiğim kadarıyla söyleyeyim.
ilk hafta günde bir tablet.
2. hafta sabah akşam 1 tablet
3. hafta sabah 2. akşam 1 tablet
4. hafta ve sonrasında sabah akşam 2 tablet
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
atacante
MesajTarih: Pzr Ekm 21, 2007 1:31 am  Alıntıyla Cevap Ver

bu yan etkiyi derhal doktorun ile paylaş.Ve ilacın ne şekilde kullanılacağı konusunda ise doktorun sana nasıl kullanman gerektiğini söylemiş ise o şekilde kullanmaya devam et.Çünkü ilacın kullanım şeki hastaya göre değişir.
Başa dön
ÇEFO
MesajTarih: Pzr Ekm 21, 2007 9:22 am  Alıntıyla Cevap Ver

merhabalar,
bende salozoprin en tab kullanıyorum 2x2. benim herhangi bir şikayetim yok şimdilik.sabahları mide koruyucusu alıyorum.
Başa dön
_EPİSTEME_
MesajTarih: Pzr Ekm 21, 2007 12:00 pm  Alıntıyla Cevap Ver

MRB. BENDE SOLZOPRIN KULLANDIM. 5 AY. hiç bir yan etkisini görmedim. siz en iyisi doktorunuzla konusunç geçmiş olsun.

masiva
MesajTarih: Prş Ekm 25, 2007 1:53 pm  Alıntıyla Cevap Ver

bende ilkgünlerde çok baş ağrısı yaptı .daha sonra geçiyo.benimde bildiğim kadarı ile sabah akşam kullanılıyor.geçmiş olsun.
Başa dön
Zeze
MesajTarih: Prş Ekm 25, 2007 1:56 pm  Alıntıyla Cevap Ver

Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Haftaya doktora tekrar gideceğim. Baş dönmelerim geçti, mide bulantıları aynen devam ediyor...
Başa dön
ececik
MesajTarih: Cum Ekm 26, 2007 8:23 pm  Alıntıyla Cevap Ver

yan etkiler her ne kadar ilacin icinde yazilsada kisiye gore degisiyor..
bende 2x 2 alirken cok fazla yan etki olmustu..su an 1 x 1 aliyorum gayet memnunum..ama 2002 den beri kullaniyorum..dozaj surekli degisti..
siz doktorunuza danisarak degistirin dozu..

gecmis olsun

ucanteneke
MesajTarih: Cmt Ekm 27, 2007 3:23 pm  Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşlar salazopyrin EN tb ben 9 yıl kullandım ilk yıllar iyi geliyordu ama sonralarıı bir faydasını görmemeye başladım tabi yanında endol capsülde kullanıyordum birde bunlarla birlikte 1,5 yıl MTX kullandım geçen sene TNF Alfa inhibitörü olan enbrel e geçtim bazı enfekssiyon sorunları nedeniyle 4 aydır tekrar Salazopyrin ve Endol capsül ve fitil kullanmak zorundayım ama ağrılarıma hiç bir etkisi olmuyor
ilaçların etkisi ve yan etkisi kişiden kişiye değişiyor ben Salazopyrinin hiç bir yan etkisini görmedim
Başa dön
ffatihh
MesajTarih: Sal Mar 25, 2008 1:10 pm  Alıntıyla Cevap Ver

arkadasım benım bıldıgım kadarıylada salyzoprının ilkkullanıs dozu o kadar degılyaklasık1 yılkadar kullanıyorum ama ole sıkayetlerım olmadı ve benım doktorum ilaçla beraber mıde ıcın de bır ılac vermıstı doktoruna danısmanı tavsıye ederımm selam lar
Başa dön
yagmur
MesajTarih: Sal Mar 25, 2008 1:27 pm  Alıntıyla Cevap Ver

bende ilk başladığımda baş dönmesi bulantı tansiyon düşüklüğü olmuştu dr ilacı düşük dozda başlamak gerektiğini söyledi druna dozu tekrar sor ben on gün boyunca leyla gibiydim oturduğum yerde uyuyor yürürken boşluğa basıyor gibiydim reçetede yazılan doz ile dr söylediği doza dikkat et dr bana günde 1x1 den alacağımı söylmemişti oda söyl zannetmiş ama şimdi alıştım bu seferde ilaç yan etkisi olanllökopeni görüldü o yüzdende günde 1 tane alıyorum metojecti 15 günde bir yaptırıyorum hiç ağrı kesici kullanmıyorum ağrılarla yaşamaya çalışıyorum herkese ağrısız günler
Başa dön
Zeze
MesajTarih: Sal Mar 25, 2008 4:02 pm  Alıntıyla Cevap Ver

Yanıtlar için teşekkür ederim. Doktor ilaç dozunu düşürdü, baş dönmesinin önüne geçemedik :(

durmazer16
MesajTarih: Prş Mar 27, 2008 5:33 pm  Alıntıyla Cevap Ver

salazoprin EN-Tab gerçekten çok etkili bir ilaç. AS hastası olduğumu anlamam tam 1,5 yılımı aldı. bundan önce bir sürü farklı ilaç kullandım. fakat hiçbir etkisi olmadı. ayakta duramayacak hale gelmiştim. fakat bu ilacı kullandıktan sonra iyileştim. prospektüste kullanım şekli yazıyor. o şekilde kullanılırsa çok etkili. fakat bende hiç baş dönmesi yapmadı. başdönmesini mutlaka doktoruna sor.
Başa dön
yldz83
MesajTarih: Cum Mar 28, 2008 12:55 pm  Alıntıyla Cevap Ver

slm bende 7 yıldır salazopryn kullanıyorum başlarda biraz etki yaptı ama sonra düzeldi ama mutlaka mide koruyucu için zaten mide bulantıları genelde baş dönmesi yapar birde sitedeki herkez dozla ilgili yazmış bence siz sadece doktorunuzun söylediği dozu alın benimde ilk başlarda çok değişti belli süreden sonra sabah akşam 2 aldım halada alıyorum ve çok faydasını gördüm bu ilacın zaman zaman kestim ilacı yan etkilerinde dolayı ama çok kötü günler geçirdim ve tekrar başladım.sağlıklı günler
Başa dön
Mesajları göster:   
Tüm saatler GMT +2 Saat

Sonraki başlık
Önceki başlık
1. sayfa (Toplam 4 sayfa)
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki
ASHAD - Ankilozan Spondilit Hasta Derneği Forum Ana Sayfası  ~  Hastalık Deneyimleri

Bu forum kilitlenmiştir, yeni bir başlık açamazsınız, cevap gönderebilir ya da mesajları değiştirebilirsiniz   Bu başlık kilitlenmiştir, cevap yazamaz ya da mesajları değiştiremezsiniz

Forum Seçin:  

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız