Yazar Mesaj
<  Misafir Defteri  ~  ENDOL KULLANAN ARKADAŞLARIM...
murgun
MesajTarih: Cmt Tem 01, 2006 1:36 pm  Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşlar ben 5 yıldır as ile hayatımı devam ettırıyorum.İlk teshıs konuldugunda teshısı koyan doktor tarafından kortızon tedavısı baslatıldı.Ancak bu bende cıddı yan etkıler olusturmaya başladı.Daha sonra duzenli salazoprın kullandım ve ağrım oldukça endol kullandım.Yakasık 5 aydır salazoprın kullanmıyorum.
Şimdi daha rahat oldugumu hıssedıyorum.sadece mevsım gecıslerı ve uzun surelı hareketsızlık sıkıntı yaratıyor.
Bence spor yapmak bu hastalığın ilerlemesınde ve ağrılıarına zalmasında çok etkılı eğer hafıf ağrınız varsa ve spor yapmanız gerekıyorsa 1 saat öncesınden endol almak yararlı oluyor.
Endol den başka denememe rağmen ağrılarımı azaltan muadıl bır ilaç karsıma çıkmadı.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
ENIGMATIC
MesajTarih: Çrş Tem 12, 2006 12:14 am  Alıntıyla Cevap Ver

Uzun zamandan sonra yani hastalığımın 8. yılında gerçek tanı askerdeyken konuldu ve malum sağlık problemlerimden dolayı terhis edildim o günden itibaren hergün endol kapsül kullanıyorum bi ara indocid kullanmıştım fakat ilaç yasaklanınca endole geri döndüm ilacı alırken dikkat ettiğim bir husus var 24 saatte bir almak ve sadece 50mg şu 50mg mantığıda indocid 75mg indometazin içerirken endol 25mg içeriyor 3/1 kadar o yüzden 50mg bir doz koydum kendime ve bu şekilde gün boyunca ağrım sızım olmuyor tavsiyem yatmadan 1-2 saat önce alın sabah tutukluğunu ben unuttum birazda psikolojik galiba herneyse moralinizi yüksek tutmaya bakın ve "ben bu hastalığı yenicem" deyin sürekli....

virtue
MesajTarih: Prş Tem 13, 2006 1:19 pm  Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşlar merhaba..
benim eski yazılarıma bakarsanız ilaç kullanımından yana olduğumu hatırlarsınız..yaklaşık 7 aydır endol kullanıyorum ve son iki aydırda sabahları mide koruyucuyla almama rağmen 3-4 gündür karın ağrılarım ve ishal hissi var..ama realiteye dönüşmeyen bir ishal hissi..karnımda bir basınç ve bir anda gelen kasılmalar oluyor..eşim bunu son günlerde dondurma yememe bağladı ama benim aklımla endolün yan etkisiymiş gibi geldi..bu noktada sorum şu:endol kullanıp yan etkisini yaşayan arkadasların ne gibi bir etkilenme yaşadıklarını öğrenmek istiyorum..
ve dondurmanın yan etkisi olması için dua ediyorum:)
çünkü 2 gündür endol almıyorum ve ağrılarımın ortaya çıkıverdiğini görüyorum..
cevap verenlerede teşekkür ediyorum:)

selamlar
erdem
Başa dön
AYFER
MesajTarih: Prş Tem 13, 2006 4:54 pm  Alıntıyla Cevap Ver

erdem arkadaşım merhaba

son günlerde çok ağrım arttığı için ınternatıonal hospıtal hastaneye gittim

doktor ayda hanım. bana endolun hapını verdi. 25 mg günde 3 defa 2 şer tane ve mide hapıda verdi.

endol bende karın ağrısı yaptı. baş dönmesi halsizlik kendimi çok kötü hissettim. doktorumu aradım ve endolu kesmemi söyledi. yarın tahlilleri alıp onlarla birlikte gideceğim büyük ihtimalle endol yerine başka bir ilaç yazacak.

endol bana çok ağır geldi.

sağlıkla kalın.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
virtue
MesajTarih: Cmt Tem 15, 2006 10:23 am  Alıntıyla Cevap Ver

ayfer hanım..
endolün normal dozu 3x1 olmalı..size birden yüklenmis sanıyorum ve karın ağrınızın nedenide galiba bu..sadece ağrıyı kesmediği dönemlerde TNF den önce son ihtimal olarak 3x2 verilir diye biliyorum..
benim bu yazımdan bir gün sonra karın ağrılarım geçti ve dondurmaya bağlama temennim ağırlık kazandı..mide koruyucuyla üç gündür almaya devam ediyorum tekrardan..çok ağrım olduğu zamanlar aksamları 2 adet alıyorum ve beni dengeliyor genelde endol ve umarım böyle devam eder..
sizede geçmis olsun..size yeni verilen bir ilaç varsa ve doktorunuzun tavsiyesi varsa öğrenmek isteriz..
tesekkürler
erdem
Başa dön
AYFER
MesajTarih: Pzr Tem 16, 2006 6:10 pm  Alıntıyla Cevap Ver

ERDEM BEY MERHABA

TAHLİL SONUÇLARINI DOKTORUM ÇOK İYİ DEDİ HİÇ BİR SORUN YOK HER ŞEY NORMAL DER. FAKAT SEDİMASYON 12MM 0-20 MM ÇIKTI BUNUDA ÇOK NORMAL DEDİ.
BU RAKAMLARIN ANLAMI NEDİR BİLEN VAR MI

TEŞEKKÜR EDERİM
Başa dön
senolba
MesajTarih: Cum Tem 28, 2006 12:23 am  Alıntıyla Cevap Ver

Bu kişiden kişiye değişir tuğba,ama endol bende her gün üç tane aldığım için,bağımlılık yaptı galiba bazen etki ediyor bazen etmiyor..Ama şu varki endol as tedavisinde en iyi ilaç olarak söyleniyor..tabiki Anti tnf ilaçları kişinin durumuna göre verilmesi lazım..Ağrım azalsın diye doktordan talep edilmemeli ben söyledim..Olmaz dedi istersen vereyim ama,yaşın çok genç karaciyeri bitiriyor dedi..en iyisi endol sen hiç kafana takma doktorun sana ne önerdi ise onu yap.ve ayrıca şikayetlerini doktoruna bildir,bende olyuor gözde bulanıklı,baş dönmesi halsizlik,karın guruldaması sık acıkma.gibi durumlar söz konusu oluyor..SEVGİYLE KAL KENDİNE İYİ BAK.
Başa dön
AYFER
MesajTarih: Cum Tem 28, 2006 10:40 am  Alıntıyla Cevap Ver

teşekkür ederim arkadaşım

sende kendine iyi bak
Başa dön
cimengozlu_82
MesajTarih: Pts Ağu 21, 2006 12:18 pm  Alıntıyla Cevap Ver

mrb arkadaşlar...
2005 aralık ayında endolü bende kullandım (fitil) ve dediğiniz gibi hem uyku hali yapıyor hemde ağrılara iyi geliyor. ama ben sadece bir kutu kullandım, daha sonra bıraktım. şu an ise salazopyrin ve tilcotil(fitil) kullanıyorum. onlarda da aynı uyku hali söz konusu bence genelde bu ilaçlarda aynı yan etki mevcut. ayrıca ben tedaviye yeni başladığım için bunun yanı sıra daha 4 ilaç daha kullanıyorum ama hepsini ayrı zamanlarda alıyorum. ve ağrılarımda müthiş bir azalma söz konusu.
Başa dön
piraye
MesajTarih: Cmt Eyl 09, 2006 12:56 am  Alıntıyla Cevap Ver

merhaba hepimize geçmiş olsun benim teşhisim yeni kondu mr ve hbl 27 testiyle birşey öğrenmek istiyorum 7 ocak 2006 da sırtüstü yere düştüm ve ogünden beri dayanılmaz ağrılarım var. önce hiçbirşeyim yoktu. düşmek as yi tetikliyormu teşekkürler
Başa dön
yemailyas
MesajTarih: Pts Eyl 11, 2006 8:19 am  Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşlar endol hakkında yazdıklarınızı okudum gördüğüm kadarı ile endolu benden çok kullanan olmamış. 1992 - 2004 yılları arasında endol kapsül ve fitil her ikisinide kullandım belli bir süre sonra endolun hiç bir faydası yok . Vucut endola bağışıklık kazandıktan sonra etki göstermiyor.
tuba arkadaşımız salazopyrin kullandım etki yapmadı sonra başka prof. gittim o bana endol verdi diyor. Endol ağrı kesisi bir ilaç tır. ama salazopyrin
tedavi edici bir ilaç eğer sizde as var ise salazopyrin kullanmanız gerekir kanısındayım ben 15 yıldır kullanıyorum ve çok rahatım. herkeze ağrısız günler.ilyas hoşafçı
Başa dön
sedatkarayazılı
MesajTarih: Cmt Arl 23, 2006 4:31 pm  Alıntıyla Cevap Ver

ben endol kapsül kullanıyorum ve bana yararı oluyor ağrılarımı kesiyor.
Başa dön
dalgic35
MesajTarih: Pts Arl 25, 2006 10:25 am  Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba sevgili arkadaşlar...
BEnde yaklaşık 2 aydır Endol kullanıyorum(hedef 3. ayın sonunda Remicade)ve inanılmaz yararlı bir ilaç olduğunu bu haftasonu Endol'üm bitince anladım.
Yan etki görüldüğü zaman doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin ama kullanmayıda kendi kafanıza göre kesmeyin derim ben.
Sevgi ve sağlıkla....

hell_915
MesajTarih: Cum Mar 23, 2007 2:13 pm  Alıntıyla Cevap Ver

bundan 3 sene önce sağ kalça eklemimde ağrı hissetmeye başladım.. ilk başta ciddiye almadım.. daha sonra ağrılar kalıcı hale gelmeye başladı.. ortopediye çıktım kas spazmı dedi, ilaç verdi etkisi olmadı.. beyin cerrahine çıktım küçük bir fıtık dedi, ilaç verdi etki etmedi.. ftr e çıktım tahlil sonuçlarından kalça eklemi iltihabından şüphelendi, tomografi ve mr istedi, sonuçlar temiz çıktı.. verdiği ilaç endol dü.. kullandım ve çok iyi geldi.. AS hastalığını ilk defa bu sitede duydum.. Siize danışacağım konu bendeki rahatsızlıkta AS hastalığıyla bağlantılımı dersiniz!! Şimdiden teşekkür ederim.. Mevlam şifa versin..
Hoşçakalın..
Başa dön
yemailyas
MesajTarih: Cum Mar 23, 2007 4:07 pm  Alıntıyla Cevap Ver

öncelikle geçmiş olsun geçmeyen kronik kalça ağrıları as şüpesi uyandırıyor. Benim size tavsiye hiç doktor doktor gezmeden iyi bir romatoloji doktoruna başvurun.Bende sizin gibi endol ile başladım yaklaşık 10 yıl kullandım sonra romotoloji dr buldum as dedi ve başka tedavi yolların abşladık geçmiş olsun.
Başa dön
Mesajları göster:   
Tüm saatler GMT +2 Saat

Sonraki başlık
Önceki başlık
2. sayfa (Toplam 4 sayfa)
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
ASHAD - Ankilozan Spondilit Hasta Derneği Forum Ana Sayfası  ~  Misafir Defteri

Bu forum kilitlenmiştir, yeni bir başlık açamazsınız, cevap gönderebilir ya da mesajları değiştirebilirsiniz   Bu başlık kilitlenmiştir, cevap yazamaz ya da mesajları değiştiremezsiniz

Forum Seçin:  

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız